17 yaşındaki Gamze’nin ölümünde yargılanan anne ve baba için yeni karar

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, yatağında cansız bedeni bulunan 17 yaşındaki Gamze Sakallıoğlu’nu öldürdükleri gerekçesiyle anne Turcen ile baba Mehmet Halil Sakallıoğlu’nun yargılanmasına devam edildi.

Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki üçüncü duruşmaya, tutuklu sanıkların yanı sıra, maktulün kardeşleri ile taraf avukatları katıldı. Duruşmada mahkeme heyeti, sanık ve müşteki avukatlarını dinledi.

Mahkeme heyeti, Turcen Sakallıoğlu ve Mehmet Halil Sakallıoğlu’nun akıl sağlığının yerinde olup olmadığı konusunda Manisa Ruh ve Sinir Sağlığı Hastanesi’nden rapor alınmasına ve Turcen Sakallıoğlu’nun 15 gün hastanede izlenilmesi ve gözetim altında tutulmasına hükmetti. Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı 31 Ocak’a erteledi.

TELEVİZYON PROGRAMINDAN GÖZALTINA ALINDILAR

Ailenin ihbarı üzerine 24 Ocak 2022’de Mazı Mahallesi’ndeki eve giden sağlık ekipleri, Gamze Sakallıoğlu’nun hayatını kaybettiğini belirlemişti. Ölümün şüpheli bulunması üzerine eve gelen jandarma olay yeri ekibince yapılan incelemede, Gamze’nin boyun kısmının iki tarafında kızarıklıklar olduğu tespit edilmişti. Genç kızın gözaltına alınan anne ve babası, sevk edildikleri sulh ceza hakimliğince tutuklandıktan bir süre sonra adli kontrol şartıyla tahliye edilmişti.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili gizli tanığın ifadesi üzerine çalışma başlatmış, anne Turcen ve baba Mehmet Ali Sakallıoğlu, İstanbul’da katıldıkları bir televizyon programının ardından 25 Ekim 2022’de jandarma ekiplerince gözaltına alınarak Bodrum ilçesine götürülmüştü. Zanlılar çıkarıldıkları sulh ceza hakimliğince tutuklanmıştı.

Sanık anne ve baba hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame mahkemece kabul edilmişti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x