Gazze’deki hükümet: İsrail’e karşı Gazze tek başına Aksa’yı, İslam ve Hristiyanlığın kutsallarını savunuyor

Gazze’deki hükümetin Medya Ofisi Başkanı Selame Maruf, Mescid-i Aksa’nın, İslam’ın ve Hristiyanlığın kutsallarının savunulması konusunda Gazze’nin İsrail’in karşısında tek başına durduğunu söyledi.

Gazze’deki Şifa Hastanesinin önünde basın açıklaması yapan Maruf, “Gazze, tarihe çok önemli bir not düşüyor. Halkımız özgürlük ve Mescid-i Aksa’ya doğru zafer yürüyüşünün en ön safında yer alıyor” dedi.

Mescid-i Aksa’nın, İslam’ın ve Hristiyanlığın kutsallarının savunulması konusunda Gazze’nin İsrail’in karşısında tek başına durduğunu söyleyen Maruf, “Gazze bugün tek başına duruyor ve kimseden yanında savaşmasını istemedi ve istemeyecek” diye konuştu.

Maruf, bazı Arap ve İslam ülkelerinin “İsrail ile normalleşmesinin ve dökülen kanı durdurmamasının utanç verici” olduğunu kaydetti.

“Teslim olmayacağız”

İsrail’de basılan ve Gazze’nin kuzeyinden güneyine göç edilmesi çağrılarının bulunduğu bir broşürü yırtan Maruf, “Bunların bizim için bir kıymeti yok. Gazze’deki bir çocuk bile bunlara itibar etmiyor” dedi.

Maruf, İsrail’in tüm bombardımanına rağmen gün içinde güneye doğru değil tam aksi yöne, kuzeye doğru binlerce kişinin “teslim olmayacağız” mesajıyla akın ettiğini söyledi. (AA) 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x