Kırılmayan tırnaklar için basit püf noktaları! Ne kadar sık keserseniz o kadar güçlenir

Ellerinizi ve tırnaklarınızı ılık su ve sabunla temizleyin. Ellerinizin ve tırnaklarınızın temiz ve güzel olmasını sağlamak için bunu her gün yapın.

Ancak tırnaklarınızı haftada bir kez ılık su ve nemlendirici sabunla ıslatarak derinlemesine temizlemeniz gerekir. Daha sonra tırnaklarınızın altını temizlemek için bir tırnak fırçası kullanın.

Tırnaklarınızı kurulayın. Tırnaklarınızı temizlemeyi bitirdikten sonra yumuşak bir havlu kullanarak kuruladığınızdan emin olun. Tırnakların altında bakteri oluşumunu önlemek için ellerinizi kurutmak çok önelidir.

Duştan çıkar çıkmaz veya tırnaklarınızı ılık suya batırdıktan sonra, yumuşakken kesmek çok daha kolay olur. Tırnaklarınızı ne sıklıkta kesmeniz gerektiği, ne kadar hızlı büyüdüklerine ve istediğiniz uzunluğa bağlıdır. Tırnaklarınızı ne kadar sık keserseniz o kadar güçlü olurlar.

Ellerinizi yumuşak tutmak için tırnak bakımında önemli bir adımdır. Ellerinize el losyonu veya kremi uyguladığınızda, tırnak sağlığınıza fayda sağlaması ve iyileştirmesi için tırnaklarınızı ve tırnak etlerinizi de nemlendirdiğinizden emin olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x