Yeşilçam’ın Başarılı Oyuncusu Selda Alkor’dan Şoke Eden Sözler: “Bana Hep İtici Geldi”

Geçtiğimiz günlerde ‘360 Derece’ programına konuk olan Yeşilçam’ın başarılı ismi Selda Alkor’un verdiği röportajda Dört Yaparaklı Yonca hakkında söylediği sözler gündem oldu. Detaylar içeriğimizde.

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=iTJIK…

Asmalı Konak ve Çemberimde Gül Oya gibi ünlü yapımlardan tanıdığımız başarılı oyuncu Selda Alkor Yeşilçam’a damgasını vurmuştu.

O döneme damgasını vuran diğer isimler de hepimizin tanıdığı Hülya Koçyiğit, Filiz Akın, Fatma Girik, Türkan Şoray’dı. Hatta bu oyuncular Yeşilçam’ın Dört Yapraklı Yoncası olarak anılmaktaydı.

Geçtiğimiz günlerde 360 derece programına konuk olan Alkor bahsi geçen Dört Yapraklı Yonca’yla ilgili sözleriyle gündeme geldi.

Ünlü oyuncu Fatma Girik’in kariyerinde Memduh Ün’ün önmeli bir oynadığını söyleyerek “O dönem birçoğunun arkasında çok büyük isimler vardı.” dedi.

“Zaten o Dört Yapraklı Yonca ismi bana hep itici gelmiştir fakat bir şey diyememişimdir.”

‘Bircan bunu ortaya atarak çok sevdiği ablalarını bir araya getirdi. Ben Bircan’a (Bircan Usallı Silan) bunu yıllar önce söyleyerek gel benimle de çalış demiştim. O zaman olmadı nedense. Onların değerlerini, kıymetlerini bilmiyor değilim. Ben onları çok seviyorum, benim için de önemli.’

“Koskoca bir Türk sineması dört isme bağlanamaz.”

‘Buraya çok emek vermiş ve zirveye çıkmış insanlar var. Onları çiğneyip geçmek çok ayıp. O dönemlerde projelere büyük isimlere verilir, kalanlar bize dağıtılırdı. Ben hayatımda sadece Senede Bir Gün’ü yakalayabildim. Onda da Türkan Şoray oynayacaktı ama galiba rahatsızlanmış. Rahatsızlanmasaydı bana kalmazdı. Ben 100’e yakın filmde rol aldım.’

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x