A Milli Takım’ın ‘torba’ hesapları! EURO 2024 için en kuvvetli ihtimal…

EURO 2024 biletini cebine koyan A Milli Takım’da D Grubu’ndaki son maç olan Galler deplasmanı öncesi ‘torba hesapları’ başladı. Almanya’da oynanacak dev turnuvaya lider olarak gitme düşüncesini taşıyan ay yıldızlıların kuralarda yer alacağı torba da önem taşıyor.

HIRVATİSTAN HALA UMUTLU

Elemelerde son iki maçını kazanarak 16 puanla EURO 2024 biletini cebine koyan Milli Takım, Galler karşısında alacağı en az 1 puanla da grubunu lider tamamlayacak. Bu yüzden Galler deplasmanında alınacak sonuç torba durumumuz için de belirleyici olacak. D Grubu’ndaki son maçlarda Galler, Ermenistan’la beraber kalırken 13 puandaki Hırvatistan liderlik şansını son haftaya taşıdı.

1. TORBA ŞANSI KALMADI

İspanya ve Belçika’nın oynadığı maçlarda sahadan galibiyetlerle ayrılması, ve İngiltere’nin dün Makedonya ile berabere kalması sonrası Türkiye’nin birinci torbada yer alma şansı kalmadı. Almanya, Belçika, Fransa, Portekiz ve İspanya şu ana kadar birinci torbayı garantileyen ülkeler oldu. İlk torba yer alacak 6. ülkeyi ise son maçlar belirleyecek.

LİDERLİĞİ KAYBEDERSEK 3. TORBA İHTİMALİ…

An itibariyle A Milli Takım turnuvaya 2. torbadan katılacak. Millilerin, grubunda liderliği kaybetmesi halinde elemelerdeki diğer sonuçlara göre de 3. torbaya düşme ihtimali de bulunuyor. Galler karşısındaki muhtemel puanımız 2. torbadaki yerimizi garanti edecek.

ŞU AŞAMADA OLUŞAN TORBALAR:

  1. Torba: Almanya, Portekiz, Fransa, İngiltere, Belçika, İspanya
  2. Torba: TÜRKİYE, Danimarka, Macaristan, Arnavutluk, Romanya, Avusturya
  3. Torba: İskoçya, Hollanda, Sırbistan, İtalya, Slovenya, Hırvatistan
  4. Torba: Slovakya, İsviçre, Çekya, Polonya, Ukrayna, Yunanistan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x