Charles Ölürse Camilla’ya Ne Olacak?

Buckingham Saray 75 yaşındaki Kral Charles’ın kanser olduğunu duyurdu. Charles’ın prostat kanseri olduğu iddialarını Kraliyet kaynakları yalanladı. Kaynaklar, Charles’ın prostat kanseri olmadığını, ancak kanserin önceki hafta geçirdiği prostat ameliyatı sırasında tespit edildiğini açıkladı.

Charles’ın kanser teşhisinin ardından gözler evli olduğu Camilla’ya çevrildi. Charles genç yaşlarında bekar bir prensken Camilla ile sevgiliydi. Ancak Charles’ın Diana ile evlenmesinin ardından Camilla sık sık ‘ikinci kadın’ olarak anıldı. Hatta Diana’nın ölümünden bile Charles ve Camilla sorumlu tutuldu.

KRAL CHARLES ÖLÜRSE CAMİLLA NE OLACAK?

Eğer Charles ölürse Camilla’nın durumunun ne olacağını merak ediliyor. 75 yaşındaki Camilla, kocası Charles ile birlikte geçen yıl 6 Mayıs’taki törende tacını da giydi.

Kocası Charles’ın kendisinden önce ölmesi durumunda Camilla’nın Kral’ın dul eşi olarak “Kraliçe Dowager” unvanı taşıması kararlaştırıldı.

Yeri gelmişken hemen belirtelim, bu unvan ilk olarak 1830 yılında Kraliçe Adelaide tarafından kullanılmıştı.

Queen Dowager yani Kraliçe Dowager konusuna biraz daha yakından bakmak gerekirse… Sözlük anlamı olarak ‘Dowager’ zengin dul kadın anlamına geliyor. Camilla’nın kullanacağı Kraliçe Dowager ise tam olarak artık hayatta olmayan kralın dul eşi demek oluyor. Yani hem zengin hem de unvan sahibi dul kadın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x