Dilan Polat’tan videolu tahliye başvurusu

ODATV ÖZEL

“Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet” suçlarından başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan Engin-Dilan Polat tarafında yeni bir gelişme yaşandı.

Odatv’ye konuşan çiftin avukatı Hüseyin Kaya, Polat çiftinin 4 yaşındaki oğulları M. E. Polat’ın ruhsal çöküntü yaşadığını ve bunun videoyla kayıt altına alınarak Dilan Polat’ın ev hapsine alınması için mahkemeye başvurduklarını söyledi.

ŞULE DE GİDİNCE

Ev hapsi başvurusunun reddedildiğini belirten avukat Kaya, ikamet izninin sona ermesi sebebiyle Silivri Selimpaşa Geri Gönderme Merkezi’ne sevk edilen ve buradan ülkesi Özbekistan’a deport edilecek olan “Şule” adıyla bilinen Dilan Polat’ın yardımcısı Shaklo Khaydarova’nın evden ayrılmasıyla çocuğun ruhsal durumunun daha da kötüleştiğini belirtti.

Kaya, psikologdan rapor alacaklarını ve Dilan Polat’ın ev hapsi için yeniden başvuru yapacaklarını belirtti.

İLK ODATV’YE KONUŞTU

Cezaevinde ilk röportajını geçtiğimiz günlerde Odatv’ye veren Dilan Polat, “Burada günler zor geçiyor. Zaman zaman çok sakin oluyorum, zaman zaman yoğunlaşıp ağlıyorum. Vaktimin bir kısmını kendimi anlamakla, tanımakla geçiyor. Gözyaşlarımın bir kısmı özlemden kaynaklanıyor. Buranın iki özelliği var: biri insan inanılmaz sigara içiyor bir de ibadet meselesi ile düşünme meselesi oluyor.” dedi.

Dilan Polat ilk röportajını Odatv’ye verdiGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x